Plast - Box chętnie wziąłby 20 mln zł

GRA
opublikowano: 02-07-2009, 00:00

Bracia Pawlakowie są coraz bliżej porozumienia z Krzysztofem Moską. Będzie emisja?

Bracia Pawlakowie są coraz bliżej porozumienia z Krzysztofem Moską. Będzie emisja?

Rozmowy głównych akcjonariuszy Plast-Boksu z Krzysztofem Moską nabierają tempa. Kilka tygodni temu inwestor zaproponował braciom Waldemarowi i Grzegorzowi Pawlakom (razem kontrolują 21,5 proc. kapitału producenta wiaderek), że odkupi ich akcje.

— Rozmawiamy na temat przyszłości spółki. Niewykluczone, że w ciągu miesiąca osiągniemy porozumienie. Między nami a panem Moską nie ma żadnych kwestii spornych — mówi Waldemar Pawlak, który jest jednocześnie wiceprezesem Plast-Boksu.

Jak może wyglądać transakcja? Waldemar Pawlak nie wyobraża sobie całkowitego wyjścia ze spółki.

— W grę wchodzi jedynie odsprzedaż części pakietu —podkreśla Waldemar Pawlak.

Jednocześnie rysuje się możliwość przeprowadzenia emisji akcji, z zachowaniem prawa poboru lub jego wyłączeniem. O taką ewentualność pytali zarząd akcjonariusze na ostatnim walnym zgromadzeniu.

— Akcjonariusze chcieli wiedzieć, ile pieniędzy Plast-Box potrzebowałby na planowane projekty inwestycyjne. Zarząd oszacował potrzeby na około 20 mln zł. W tej kwocie mieści się po pierwsze: rozbudowa zakładu w Słupsku, obejmująca m.in. nową halę, a po drugie: wzmocnienie pozycji na Ukrainie, wymagające zakupu nieruchomości, dokończenia hali i zakupu maszyn — wyjaśnia Waldemar Pawlak.

Co na to akcjonariusze? Wojciech Wiśniewski, który kontroluje 5,76 proc. papierów Plast-Boksu, byłby "za".

— Gdyby emisja była skierowana do dotychczasowych akcjonariuszy, to skorzystałbym z prawa poboru. Poza tym planuję zwiększać zaangażowanie w Plast-Box — zapowiada Wojciech Wiśniewski.

Jeśli zarząd rzeczywiście zaproponuje przeprowadzenie emisji, konieczne będzie zwołanie walnego zgromadzenia, które wyrazi na nią zgodę. Mogłoby wtedy dojść do zmian we władzach spółki. Na ostatnim walnym zgromadzeniu do rady nadzorczej wszedł przedstawiciel akcjonariuszy mniejszościowych. Do zarządu proponowano z kolei samego Krzysztofa Moskę, ale inwestor zrezygnował z możliwości kandydowania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu