Platformy cyfrowe z 7-proc. VAT-em

Paweł Zielewski, Reuters
opublikowano: 23-01-2004, 00:00

Usługi platform telewizji cyfrowych będą prawdopodobnie obłożone 7-procentowym, a nie 22-proc. VAT-em. Do tego zmierzają poprawki, jakie w czwartek w trakcie drugiego czytania ustawy o VAT zgłaszali przedstawiciele większości klubów parlamentarnych. Zdaniem zwolenników takiej poprawki, jej przyjęcie spowoduje, że fiskus będzie równo traktował nadawców cyfrowych i telewizje kablowe.

Przeciwko wprowadzeniu preferencyjnej stawki dla usług platform telewizji cyfrowej opowiedział się minister finansów Andrzej Raczko.

— W momencie, gdy wprowadzimy 7-procentowy VAT dla tych usług, to te firmy będą uzyskiwać zwrot VAT, czyli wypłatę z budżetu różnicy między 22 a 7 proc. To nie jest to, że my nie zarobimy, ale będziemy musieli jeszcze oddać — powiedział minister finansów. Część poprawek zmierza do utrzymania zerowej stawki na druk książek lub czasopism.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Zielewski, Reuters

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Platformy cyfrowe z 7-proc. VAT-em