Play i Virgin biją konkurencję

opublikowano: 08-01-2017, 22:00

Telekomunikacja

1,75 mln klientów operatorów komórkowych zmieniło w ubiegłym roku dostawców usług — podaje Urząd Komunikacji Elektronicznej. Najchętniej robili to w grudniu, gdy na przeniesienie numeru do innego operatora zdecydowało się prawie 190 tys. osób. Największym beneficjentem tych zmian jak zwykle był Play, który przejął od konkurencji o ponad 295 tys. numerów więcej, niż stracił na jej korzyść.

To jednak w jego przypadku wynik aż o jedną trzecią gorszy niż rok wcześniej. Bardzo dobrze w statystykach wypadł Virgin Mobile, największy operator wirtualny na rynku, który zdobył o 52 tys. więcej numerów, niż stracił. Na plusie — choć dwa razy mniejszym niż Virgin — rok zakończyło także Orange, które rok wcześniej było na minusie. Klientów tracą natomiast Plus i T-Mobile. Ten ostatni operator w 2016 r. był zdecydowanie największym dawcą numerów dla konkurencji — odeszło od niego do innych operatorów 520 tys. osób, a przyszło tylko 210 tys.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu