Plaza Centers szuka okazji

KSA
opublikowano: 20-11-2008, 00:00

Deweloper powierzchni komercyjnych odda w przyszłym roku do użytku trzy projekty. Negocjuje zakup gruntów pod inwestycje.

Deweloper powierzchni komercyjnych odda w przyszłym roku do użytku trzy projekty. Negocjuje zakup gruntów pod inwestycje.

Plaza Centers nie opublikuje wyników z trzeciego kwartału. Spółka dostosowała się do brytyjskich przepisów (poza GPW notowana jest na LSE) i o kondycji finansowej informuje co pół roku. Zarząd poinformował jednak akcjonariuszy o sytuacji spółki w kontekście globalnych zawirowań na rynkach finansowych.

"Mamy mocną pozycję —stosunek długu do kapitału własnego nie przekracza 40 proc. Możemy kontynuować dotychczasowe inwestycje i uzyskać nowe projekty w atrakcyjnych cenach, biorąc pod uwagę globalne spowolnienie gospodarcze" — pisze w liście do akcjonariuszy Ran Shtarkman, prezes Plaza Centers.

Dodał, ż prowadzone są negocjacje w sprawie zakupu działek pod inwestycje w Europie Środkowej i Wschodniej oraz Indiach.

Plaza Centers ma obecnie sześć projektów w budowie. W I kwartale 2009 r. planuje oddać do użytku centrum handlowo-rozrywkowe w czeskim Libercu, gdzie wynajęto na razie 50 proc. powierzchni, oraz w Rydze, gdzie poziom wynajmu wynosi 92 proc. W rumuńskim Cuic, które ma zostać oddane w III kwartale 2009 r., wynajęto na razie 35 proc. powierzchni. Na II kwartał 2010 r. zaplanowano otwarcie w Kragujevac w Serbii (w 40 proc. wynajęte), a w pierwszej połowie 2010 r. ma zostać oddany Koreagon Park w Indiach. W przypadku tego projektu i Casa Radio w Rumunii nie rozpoczęto jeszcze kampanii promocyjnej. Ma ruszyć na początku 2009 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu