Plotki z parkietu i okolic

Wojciech Pysiewicz
opublikowano: 21-06-1999, 00:00

Powstanie film o kardynale

Wbrew pozorom telewizje nie nastawiają się wyłącznie na finansowanie czysto komercyjnych produkcji. W drugiej połowie czerwca rozpoczną się zdjęcia do filmu „Trzy lata z tysiąca”, opowiadającego o uwięzieniu kardynała Stefana Wyszyńskiego. Pieniądze na ten cel —2,5 mln złotych — wyłożyły: Telewizja Polska, Wizja TV, Komitet Kinematografii i M.T. Art. Scenariusz napisał Jan Purzycki, a reżyserem będzie Teresa Kotlarczyk. W filmie zagrają m.in. Andrzej Seweryn, Henryk Talar, Jan Peszek, Jerzy Trela i Zbigniew Zamachowski. WP

Znani aktorzy kręcą

Canal+ jest koproducentem filmów reżyserowanych przez znanych dotąd z pracy przed kamerą Marka Kondrata i Olafa Lubaszenkę. Pierwszy z nich zakończył już zdjęcia.

— Budżet filmu ,,Prawo ojca” wynosi blisko 3 miliony złotych. Jest to historia ojca, postanawiającego zemścić się na bandytach, którzy zgwałcili jego córkę — mówi Wioletta Owsiana z Canal+.

Współproducentami filmu są Heritage Films, Agencja Produkcji Filmowej i Vision. Marek Kondrat jest nie tylko reżyserem, ale gra również główną rolę. Oprócz niego w filmie występuje między innymi Piotr Machalica.

Aktualnie trwają też zdjęcia do filmu reżyserowanego przez Olafa Lubaszenkę.

— ,,Chłopaki nie płaczą” to komedia o młodym skrzypku, który przypadkowo wpada w gangsterskie porachunki — informuje Wioletta Owsiana.

Oba filmy wejdą na ekrany jesienią. WP

Linda się przygotowuje

Nie zostaje w tyle za swoimi kolegami inny bohater znany z filmów Władysława Pasikowskiego — Bogusław Linda. Także i on zamierza wyreżyserować film i w nim zagrać.W jednej z głównych ról wystąpi Cezary Pazura. Pod koniec czerwca Bogusław Linda przystąpi do poszukiwań pozostałych odtwórców głównych ról. Zdjęcia rozpoczną się miesiąc później, a film wejdzie na ekrany w kwietniu przyszłego roku. W początkowym projekcie film miał być produkowany przez HBO, ale do produkcji zamierza dołączyć Wizja TV. Budżet filmu to milion dolarów i obie telewizje będą po równo partycypować w kosztach. Producenci zapowiadają, że tym razem nie będzie to film, do jakich mogli się przyzwyczaić widzowie oglądając w akcji Bogusława Lindę.

— Film nosi tytuł ,,Sezon na Leszcza” i jest to sentymentalna opowieść o miłości. Wszystkie szczegóły dotyczące treści są objęte tajemnicą — mówi Izabela Wójcik z Wizji TV. WP

Chopin może zastąpić Okęcie

Tadeusz Syryjczyk, minister transportu i gospodarki morskiej, podejmie być może niebawem decyzję o nadaniu lotnisku Warszawa Okęcie imienia Fryderyka Chopina. Z wnioskiem w tej sprawie zwrócił się do niego Urząd Kultury Fizycznej i Turystyki. Urząd argumentuje, że Polska, a w szczególności Warszawa, miałyby się stać bardziej znane na świecie dzięki przejrzystej nazwie ,,Port Lotniczy Warszawa im. Fryderyka Chopina”. Stołeczne lotnisko dołączyłoby w ten sposób do innych wielkich portów, które noszą imiona znanych ludzi, np. Port Lotniczy w Nowym Jorku im. J. KennedyŐego i Port Lotniczy im. Leonardo da Vinci w Rzymie. Jak poinformowano w biurze prasowym Okęcia, nikt nie ma nic przeciwko Chopinowi, ale z komentarzami pracownicy woleliby wstrzymać się do momentu podjęcia decyzji przez ministra Syryjczyka. WP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Pysiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Plotki z parkietu i okolic