PMI Polski wzrósł, ale nadal poniżej 50

  • PAP
opublikowano: 01-04-2019, 09:13

Wskaźnik PMI dla Polski w marcu osiągnął poziom 48,7 pkt. wobec 47,6 pkt. w lutym i wobec prognozy 47,4 pkt., podała firma Markit.

"Według najnowszych wyników badań PMI w marcu warunki gospodarcze w polskim sektorze wytwórczym wciąż się pogarszały. Zarówno produkcja, całkowita liczba nowych zamówień oraz poziom zatrudnienia spadły, a tempo spadku zleceń eksportowych było najszybsze od czerwca 2009. Wskaźnik Wielkości Produkcji oraz Wskaźnik Nowych Zamówień odnotowały jednak wolniejsze tempo spadku niż w lutym, co sugeruje, że osłabienie koniunktury w przemyśle zwalnia. Wskazują na to również oczekiwania polskich producentów odnośnie przyszłej produkcji, które w marcu były najwyższe od sześciu miesięcy" - napisano w komentarzu.

"W związku z wciąż pogarszającymi się warunkami w niemieckim sektorze przemysłowym w marcu (zgodnie z wstępnymi szacunkami) prawdopodobne jest, że w najbliższym czasie Polska będzie nadal odczuwać skutki osłabienia swojego zachodniego sąsiada” - dodano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy