Po „czarnym” poniedziałku, zmienny wtorek

Magdalena Graniszewska
opublikowano: 07-10-2008, 10:24

 Początek wtorkowej sesji przyniósł mocne wzrosty. WIG20 rósł nawet o ponad 2 proc. Niestety, entuzjazm trwał bardzo krótko. Nasz wskaźnik blue chips traci już 1 proc. i pogłębia dno bessy.

Spadają notowania obu funduszy kontrolowanych przez Romana Karkosika. Akcjonariusze Midasa (-1,8 proc.) najwyraźniej przejęli się opiniami o jego najnowszym projekcie telekomunikacyjnym, który będzie realizowany we współpracy z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Dzisiejsza prasa, m.in. „Puls Biznesu”, donosi, że projekt zbiera krytyczne oceny od analityków i może się okazać mało zyskowny. Krezus (-3 proc.) z kolei traci po wczorajszym komunikacie o znaczącym zmniejszeniu zaangażowania przez Romana Karkosika. Sprzedał akcje stanowiące 12 proc. kapitału i zszedł poniżej progu 50 proc. głosów.

Zniżkują też notowania spółek, które opublikowały dziś rano wyniki sprzedaży za ubiegły miesiąc. O ile Lentex (-0,9 proc.) pochwalił się wysoką sprzedażą i spodziewa się rekordowego zysku netto we wrześniu, o tyle Polcolorit (-3,3 proc.) nie zachwycił – wrześniowe przychody okazały się znacząco niższe od zeszłorocznych.

Nie ma na razie handlu na akcjach odzieżowego Monnari, które na łamach „PB” ogłosiło, że w związku z przewidywanym spowolnieniem gospodarczym rozważa wstrzymanie się z przejęciami.

Stabilnie zachowuje się Paged, którego akcjonariusze zatwierdzili na wczorajszym walnym skup akcji własnych za maksymalnie 35 mln zł. Dodatkowo na łamach „Puls Biznesu” prezes spółki zapewnia, że w Pagedzie widać już skutki prowadzonej restrukturyzacji – zwiększyły się miesięczne przychody.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Graniszewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Po „czarnym” poniedziałku, zmienny wtorek