Po Euro 2012 czas na premie

PAP
opublikowano: 23-11-2012, 07:06

Członkowie zarządu spółki celowej Ministerstwa Sportu PL.2012, odpowiedzialnej za koordynację przygotowań do mistrzostw Europy w piłce nożnej, zakończą ten rok ze sporym zastrzykiem gotówki na koncie, zapowiada "Dziennik Gazeta Prawna".

Chodzi o premie, jakie członkowie zarządu - prezes Marcin Herra i jego zastępca Andrzej Bogucki - mogą otrzymać w zależności od oceny wystawionej przez radę nadzorczą spółki. W jej skład wchodzą przedstawiciele resortu sportu, a także finansów, Skarbu Państwa i rozwoju regionalnego.

Gdyby ocena tego gremium była najwyższa za całe cztery lata działalności spółki, wówczas wysokość premii wyniosłaby 2,75 mln zł. Tak nie będzie, ale z informacji uzyskanych przez ""DGP" wynika, że w grę wchodzi ocena na poziomie 90 proc. Jeśli rzeczywiście tak się stanie, to obaj szefowie zgarną łącznie ponad 2,1 mln zł premii.

Kibice; fot. Tomek Pikuła
Kibice; fot. Tomek Pikuła
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane