Po godzinach

Karolina Guzińska
opublikowano: 19-05-1999, 00:00

Po godzinachBarbara Lundberg

Prezes Elektrimu ma szanse przejąć kontrolę nad Polską Telefonią Cyfrową. Po odkupieniu 15,8 proc. udziałów od BRE Banku i Kulczyk Holding spółka wchodzi w posiadanie w sumie 49,9 proc. udziałów w PTC. W połączeniu z tymi, które już posiada Elektrim-Autoinvest, będzie miała pakiet kontrolny. Dodatkową korzyścią stąd płynącą jest pozyskanie dla El-Netu dostępu do nowoczesnej wiedzy i specjalistów.

Zdzisław Chabowski

Prezes TC Dębica ma powody do satysfakcji. W poniedziałek spółka poinformowała, że wyprodukowała 100-milionową całosezonową oponę radialną do samochodu osobowego. Na uzyskanie takiego wyniku potrzeba było 27 lat. Prezes Chabowski zadeklarował, że następne 100 milionów powstanie w czasie siedmiu lat. W chwili obecnej dzienna produkcja dębickiej firmy wynosi 33 tysiące opon samochodowych oraz dwa tysiące sztuk ogumienia do traktorów i maszyn rolniczych. W przyszłym roku uruchomi ona nową linię produkcyjną. Koszt inwestycji wyniesie około pięciu mln dolarów.

Wojciech Kostrzewa

Prezes BRE Banku może mieć kłopoty. Inspektor Kontroli Skarbowej dopatrzył się nieprawidłowości w naliczeniu podatku za lata 1996-97. Podważenie zasadności wydatków na cele inwestycyjne, związanych głównie z budową siedziby banku w Warszawie, powoduje, że BRE być może będzie musiało zapłacić dodatkowo blisko 59 mln zł podatku. Zarząd banku nie zgadza się z tą interpretacją i postanowił skorzystać z prawa odwołania się w tej sprawie do Izby Skarbowej w Warszawie.

Marian Krzemiński

Prezes KGHM Polska Miedź w dalszym ciągu stoi w obliczu konfliktu o płace ze związkowcami. Domagają się oni podwyżek pensji o 10,5 proc i wypłaty nagrody z zysku za rok ubiegły. Tymczasem notowania miedzi na rynkach światowych utrzymują się na niskim poziomie. Spółki nie stać na spełnienie żądań pracowniczych. W obecnej sytuacji podwyżka płac grozi utratą rentowności i stabilności miejsc pracy. Nieprzejednani związkowcy rozważają możliwość wszczęcia akcji strajkowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Guzińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy