Po godzinach

Karolina Guzińska
opublikowano: 21-05-1999, 00:00

Po godzinachJanusz Rutkowski

Poznańska Goplana została mecenasem IX Festiwalu Mozartowskiego organizowanego przez Warszawską Operę Kameralną. Istniejący od ośmiu lat festiwal nie jest konkursem. Jako jedyny na świecie prezentuje w ciągu ponad pięciu letnich tygodni wszystkie dzieła Wolfganga Amadeusza Mozarta. Według wiceprezesa Rutkowskiego, mecenat Goplany umożliwia realizację ambitnych i kosztownych projektów kulturalnych, które dzięki takiemu finansowaniu mają szansę dotrzeć do szerokiej publiczności.

Tamas Olach

Gaspol otworzył terminal gazu płynnego wybudowany za 70 mln USD w Porcie Północnym w Gdańsku. Obecnie jego zdolność przeładunkowa to 200 tys. ton, a docelowo będzie mógł przeładowywać do 500 tys. ton LPG rocznie. Terminal zajmuje się przeładunkiem, składowaniem i dystrybucją gazu płynnego importowanego głównie z rejonów Morza Północnego. Rozładowywany w Gdańsku LPG trafia w głąb kraju oraz do Czech i Węgier.

Andrzej Kuźma

Fabryka Kosmetyków Miraculum odniosła dwa sukcesy podczas V Międzynarodowych Targów w Łodzi „Beauty Fair 99”. Komisja przyznała pierwszą główną nagrodę Kryształową Wenus serii Generation Nowa Formuła, a sama firma została wyróżniona Medalem Dziesięciolecia Międzynarodowych Targów Łódzkich za współpracę i wsparcie inicjatyw promujących „Beauty Fair”.

NOTOWANIA

Ireneusz Nawrocki

Prezes XI NFI ma zmartwienia. Spółka Gromada Tours złożyła wniosek do sądu o ogłoszenie upadłości funduszu. Podstawą złożenia przez Gromadę wniosku o upadłość jest sporna wierzytelność wysokości 322,2 tys. zł, która wynika z umowy najmu pomieszczeń biurowych w hotelu Dom Chłopa w Warszawie. Obie spółki mają rozbieżne zdania co do rozliczenia nakładów poniesionych przez NFI na modernizację hotelu. Zarząd XI NFI uważa, że złożenie tego wniosku jest przejawem ewidentnego nadużycia prawa. Fundusz zamierza podjąć kroki prawne dla obrony swoich dóbr osobistych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Guzińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Prawo / Po godzinach