Po godzinach

Tadeusz Markiewicz, Wojciech Kowalczuk
opublikowano: 12-07-1999, 00:00

Po godzinach Krzysztof Piotrowski

Prezes Stoczni Szczecińskiej przez najbliższe lata nie musi się martwić o zatrudnienie dla swojej ponad siedmiotysięcznej załogi. Stocznia ma do zrealizowania kontrakty na budowę 33 statków, których łączna wartość wynosi 4,8 mld zł. W ostatnich dniach prezes Piotrowski podpisał z greckim armatorem Ceres Hellenic Shipping Enterprises kontrakt na budowę ośmiu nowoczesnych zbiornikowców o łącznej wartości około dwóch miliardów zł.

Adam Placek

Prezes zarządu krakowskiego Oknoplastu zamierza wybudować nowy zakład produkcyjny. Wartość tej inwestycji oszacowano na sześć milionów złotych. Obiekt powstanie w podkrakowskiej gminie Niepołomice, a roboty zostaną ukończone pod koniec 1999 r. W 1998 r. Oknoplast osiągnął przychody w wysokości 36 mln złotych. Według deklaracji przedstawicieli spółki, w tym roku mają one urosnąć do 50 mln złotych.

Wojciech Kostrzewa

Analitycy CDM Pekao zalecili zakup akcji Banku Rozwoju Eksportu. W związku z wyższą — niż spodziewana — sprzedażą akcji BIG Banku podwyższyli oni prognozę zysku netto dla banku, kierowanego przez Wojciecha Kostrzewę. Według specjalistów CDM Pekao, w tym roku wyniesie on 905,7 mln złotych. Eksperci przypuszczają też, iż część tegorocznych zysków BRE przeznaczy na fundusz emerytalny, bank hipoteczny i rozwój bankowości detalicznej.

Grzegorz Dołkowski

Fiński Fazer może zrezygnować z zainwestowania w kierowaną przez Grzegorza Dołkowskiego Jutrzenkę. Zarząd niedoszłego partnera polskiej spółki uznał, że cena 55 złotych za akcję jest zbyt wygórowana. Przy okazji przedstawiciele Fazera poinformowali, że nadal są zainteresowani inwestycjami w naszym kraju, ale niekoniecznie w bydgoskiej Jutrzence. Prezes Dołkowski zadeklarował, że jeśli negocjacje z Fazerem nie zostaną zakończone do końca września, to kierowane przez niego przedsiębiorstwo zdecyduje się na samodzielny rozwój.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Markiewicz, Wojciech Kowalczuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Po godzinach