Po godzinach

Tadeusz Markiewicz, Wojciech Kowalczuk, Karolina Guzińska
opublikowano: 15-07-1999, 00:00

Po godzinachBenoit de la Bret˜che

Dyrektora generalnego Stomilu-Olsztyn ucieszyła zapewne rekomendacja analityków Raiffeisen Zentralbank Austria, którzy zalecają kupowanie akcji, kierowanej przez niego spółki. Według prognoz, w ciągu najbliższego roku cena akcji Stomilu powinna utrzymać się na poziomie 28 zł. Przychody spółki są szacowane na 1,1 mld zł w 1999 r. i 1,4 mld w roku 2000, a zysk netto odpowiednio na 65,2 i 79 mln zł. Dobry nastrój dyrektora Stomilu zapewne zmąciła jednak informacja o rozpoczęciu przez spółkę Bridgestone/Firestone produkcji opon w Poznaniu.

Jarosław Paterski

Prezes zarządu spółki Hammer--Poznań, producenta opakowań, zapowiedział, że zainwestuje kolejne 14 mln zł. Dzięki temu fabryka w podpoznańskich Sadach uzyska nowy park maszynowy. Po wprowadzeniu tych innowacji zakład będzie mógł produkować każdy rodzaj opakowań z tektury litej. W tej chwili Hammer- Poznań zatrudnia 60 pracowników i dziennie produkuje 1 mln opakowań tekturowych.

Lech Kurkliński

Dyrektor zarządzający Millenium może być zadowolony. Detaliczna sieć BIG Banku zwiększy w tym tygodniu liczbę swoich oddziałów do 61. Reprezentacyjna placówka sieci o większej niż standardowa powierzchni i z personelem posługującym się językiem angielskim zostanie otworzona w warszawskim hotelu Marriott. Kolejne oddziały powstaną w Radomiu, Pruszkowie, Legionowie i w Sosnowcu.

Stanisław Alot

Prezes ZUS musi odpierać coraz to nowe zarzuty związane z przygotowaniem reformy ubezpieczeń społecznych. Kolejną okazją do wytoczenia armat przeciwko ZUS jest informacja o przekazaniu otwartym funduszom emerytalnym zaledwie 8 proc. składki, która powinna już do nich trafić. Zdaniem kierownictwa ZUS, opóźnienia te spowodowane są błędami zawartymi w przesyłanych do zakładu dokumentach. Prezes Alot deklaruje, że do września zostaną usunięte wszelkie zaległości w przekazywaniu składek do funduszy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Markiewicz, Wojciech Kowalczuk, Karolina Guzińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Po godzinach