Po Norwegach i Duńczykach przyszli Szwedzi

BOT
opublikowano: 29-03-2007, 00:00

Szwedzka spółka Aircraft Gate Support System z Trelleborga otworzy w Świnoujściu zakład produkcyjny.

Szwedzka spółka Aircraft Gate Support System z Trelleborga otworzy w Świnoujściu zakład produkcyjny.

Aircraft Gate Support System specjalizuje się w produkcji trapów umożliwiających pasażerom wejście i zejście z terminalu, nabrzeża lub płyty lotniska na pokład statku czy samolotu. W sąsiedztwie Portu Handlowego inwestor zamierza wybudować halę produkcyjną o powierzchni 2,5 tys. mkw. Planowana wartość inwestycji to 2 mln EUR. W zakładzie pracę znajdzie około 100 osób. Tereny zaproponowane Szwedom przez miasto pod inwestycję mają dostęp do nabrzeża. Taki był warunek, bo cała produkcja transportowana będzie drogą morską.

To już kolejny skandynawski inwestor w Świnoujściu. W 2003 r. norweska spółka Euro Terminal zbudowała tu magazyn celulozy, a potem chłodnię. W lipcu 2006 r. oddano do użytku pierwszą halę produkcyjną duńskiego holdingu AKS, który buduje zakłady mechaniki precyzyjnej w Warszawie. Inna duńska firma — Kreatina — otworzyła w Świnoujściu zakład przetwórstwa mięsnego. W kolejce stoją następne firmy, które stwierdziły, że Świnoujście już dziś jest doskonałą lokalizacją dla inwestycji.

Władze miasta spodziewają się, że rozpoczęcie budowy terminalu LNG dodatkowo podniesie jego atrakcyjność w oczach inwestorów i przyciągnie kolejne firmy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BOT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu