Po ostrej walce podaż zdobyła lekką przewagę

Tadeusz Stasiuk
13-05-2009, 00:00

Popyt i podaż walczyły wczoraj o kontrolę nad rynkiem. Pod koniec dnia wyraźniejszą przewagę zdobyli jednak sprzedający. Popyt wspierały doniesienia z Chin. W minionym miesiącu wartość nakładów inwestycyjnych w trzeciej pod względem wielkości gospodarce świata zwiększyła się o ponad 30 proc. To daje nadzieję na zwiększenie zapotrzebowania m.in. na surowce. Z drugiej jednak strony, niepokoił silny spadek chińskiego eksportu. Rynki liczą, że dzięki pomocy rządu Chiny wrócą do formy. Do sprzedaży akcji zachęcały przecena na Wall Street i dalszy spadek brytyjskiej produkcji przemysłowej.

We Frankfurcie udany dzień mieli posiadacze akcji Deutsche Boerse, które kontynuowały trzysesyjną zwyżkę. To zasługa mniejszego, niż się spodziewano spadku zysku w I kwartale. Wzięciem cieszyły się również papiery Lufthansy, Adidasa i Henkela.

Najniższej od siedmiu miesięcy spadły z kolei notowania Porsche. Producent sportowych aut musi zmniejszyć zadłużenie, zanim zostanie włączony w struktury Volkswagena. Kursowi zaszkodziło też obniżenie z "kupuj" do "sprzedaj" rekomendacji analityków z DZ Bank.

Tadeusz

Stasiuk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Po ostrej walce podaż zdobyła lekką przewagę