Po słabym otwarciu, indeksy w USA zaczęły rosnąć

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 11-12-2006, 16:20

Nieszczególnie zaczął się poniedziałkowy handel na amerykańskich giełdach. W pierwszej fazie notowań na wartości traciły spółki technologiczne, choć i sytuacja wśród największych blue chipów sugerowała możliwość przeceny.

Nieszczególnie zaczął się poniedziałkowy handel na amerykańskich giełdach. W pierwszej fazie notowań na wartości traciły spółki technologiczne, choć i sytuacja wśród największych blue chipów sugerowała możliwość przeceny.

Przed korektą obroniły jednak rynek doniesienia o fuzjach i przejęciach. Negatywny wpływ na przebieg sesji ma lekkie umocnienie dolara. Po ponad pół godzinie handlu indeksy plasują się wyżej niż wyniosło piątkowe zamknięcie.

W gronie 30 największych spółek skupionych w indeksie Dow Jones IA dobrze prezentuje się koncern chemiczny DuPont, który podniósł prognozę finansową na 2006 r. i zapowiedział restrukturyzację zatrudnienia.

Spada kurs papierów sieci handlowej Home Depot. Firma specjalizująca się w artykułach wyposażenia domów poinformowała że zapłaci 100 mln USD za kontrolny pakiet udziałów w chińskiej sieci HomeWay

Wzmacnia swoja wartość bank Citigroup. Media wytypowały tą instytucję na kandydata do przejęcia Egg Internet Bank, który należy do brytyjskiego ubezpieczyciela Prudential.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Po słabym otwarciu, indeksy w USA zaczęły rosnąć