Po środki z Unii warto iść wspólnie

Marta Nowicka
opublikowano: 27-11-2003, 00:00

Specjaliści Zakładu Energetycznego Wrocław mają ułatwić samorządowcom zdobycie pieniędzy z UE.

Zakład Energetyczny Wrocław, największy dostawca energii elektrycznej na Dolnym Śląsku, realizuje nowatorski projekt. Firma postanowiła pomóc samorządom w ubieganiu się o środki z Unii Europejskiej.

Idzie o inwestycje mające na celu modernizację i rozwój infrastruktury elektroenergetycznej. Beneficjentami mogą być właśnie lokalne władze.

Pomoc specjalistów z zakładu ma polegać m.in. na przygotowaniu wniosków o dotacje, projektów finansowania, opracowaniu biznesplanów.

Na czym zyskają

— Naszym wspólnym celem jest wykorzystanie szansy, jaką dają unijne środki wspierające działania wspomagające rozbudowę sieci energetycznej, niezbędnej do powstania nowych podmiotów gospodarczych i rozwoju już istniejących — tłumaczy Krzysztof Lubański, prezes Zakładu Energetycznego Wrocław.

Na to właśnie liczy firma — dobrze rozwinięta sieć energetyczna ma zwiększyć atrakcyjność regionu.

— Gminy pozyskają inwestorów, a my zdobędziemy potencjalnych klientów. Wszak do ich obsługi jesteśmy powołani — mówi Krzysztof Lubański.

Pod koniec września w Brzegu Dolnym odbyło się sympozjum dotyczące współpracy przedsiębiorstwa z dolnośląskimi gminami. Uczestniczący w nim przedstawiciele samorządów wyrazili duże zainteresowanie przedstawioną propozycją.

Przygotowania trwają

Zakład od blisko roku przygotowuje się do tego przedsięwzięcia i do samej akcesji. Efektem jest powstanie wydziału ds. integracji europejskiej. Pracownicy uczestniczą m.in. w szkoleniach, analizują zakres unijnego ustawodawstwa związanego z obszarem energoelektrycznym. Niebawem pierwsze wnioski, opracowane wspólnie z lokalnymi samorządami, zostaną przygotowane.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Nowicka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Po środki z Unii warto iść wspólnie