Pobyt na Wyspach Owczych sfinansują ich mieszkańcy

opublikowano: 21-02-2019, 22:00

Wjazd na Wyspy Owcze w dniach 26-28 kwietnia będzie zamknięty dla turystów, z wyjątkiem grupy 100 ochotników.

To pomysł Guðrið Hojgaard, dyrektor lokalnej rady ds. turystyki, okrzykniętej przez „Politico” jedną z 28 osób, które zmienią świat w 2019 r. — napisał „The Guradian”. Na stronie visitfaroeislands.com (oficjalnej stronie dla turystów Wysp Owczych) widnieje informacja o tym, że przez dwa dni kwietnia najpopularniejsze atrakcje turystyczne Wysp Faroe będą „niedostępne dla turystów, ale otwarte dla każdego, kto chce pomóc w ich utrzymaniu”. Lokalne władze sfinansują pobyt wolontariuszom. W zamian za pomoc otrzymają darmowe zakwaterowanie przez trzy noce oraz wyżywienie na koszt mieszkańców wysp. Wyspy Owcze, wulkaniczny archipelag położony na Morzu Norweskim (200 km na północ od Wysp Brytyjskich), to jeden z najmniej zdegradowanych przez branżę turystyczną zakątków świata, a jednocześnie region, w którym na każdym kroku można doświadczyć obcowania z przyrodą.

„Jesteśmy zdeterminowani, żeby nasze zielone wyspy takimi pozostały” — głosi komunikat.

W ramach projektu mają powstawać m.in. chodniki na terenach, gdzie mieszkańcy i turyści wydeptali ścieżki, oraz punkty widokowe, które pozwolą na obserwację ptaków. W komunikacie jest również zastrzeżenie, że każdy, kto zdecyduje się przedłużyć pobyt, będzie musiał sfinansować go z własnej kieszeni. Ochotnicy nie dostaną też zwrotu za bilety lotnicze. Wyspy Owcze, terytorium zależne Danii, dostaną natomiast promocję na całym świecie, o jakiej nawet nie mogłyby marzyć, gdyby ich władze korzystały z tradycyjnych narzędzi marketingu.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu