Początek tygodnia przyniósł korektę na giełdach w USA

Przemek Barankiewicz
20-05-2002, 22:11

W poniedziałek za oceanem interesujące było jedynie otwarcie sesji. Wówczas to gracze uwierzyli analitykom z banku Merrill Lynch. Ich zdaniem, wzrosty z ubiegłego tygodnia – najpoważniejsze od kilku miesięcy – nie znajdują podstaw. Po publikacji raportu ML najbardziej stracili producenci oprogramowania.

Mocna przecena spotkała Microsoft. Rynek czeka na kolejne kroki spółki Billa Gates’s, która nie może skłonić klientów do kupna konsoli Xbox. Ostro w dół poszła cena akcji Oracle, o której pesymistycznie wypowiedzieli się specjaliści z ML. Spadek dotknął także udziałowców softwarowego Computer Associates. Departament Sprawiedliwości i SEC badają błędne zaksięgowanie 500 mln USD do przychodów spółki. Najsłabszym papierem w branży był jednak PeopleSoft, twórca oprogramowania dla działów obsługi klienta i zasobów ludzkich. Firma ciągle nie zanotowała poprawy popytu na swoje usługi.

W tradycyjnych sektorach wyróżnia się Lowe’s. Ta sieć handlowa dla majsterkowiczów poprawiła kwartalne zyski o 54 proc. i podniosła prognozy.

Kilkanaście procent traci wycena ImClone. Badania nie potwierdziły, że Erbitux, jeden ze sztandarowych leków spółki, skutecznie walczy z rakiem. W sektorze biotechnologicznym nastroje były jednak niezłe, bo bank UBS Warburg podwyższył rekomendacje dla czterech spółek.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Kariera / Początek tygodnia przyniósł korektę na giełdach w USA