Poczta Polska będzie dostarczać przesyłki w sobotę

opublikowano: 05-03-2003, 14:22

Od najbliższej soboty Poczta Polska rozpocznie we wszystkich miastach Polski doręczanie przesyłek w soboty, poinformował dyrektor generalny Poczty Leszek Kwiatek.

- Obsługą w sobotę objęte będzie 8 mln 635 tys. gospodarstw domowych. Chcieliśmy, aby jakość usług była jeszcze wyższa niż wynika z uregulowań unijnych. W UE jest obowiązek doręczania przesyłek 5 dni w tygodniu, my będziemy doręczać 6 dni. Czyli przesyłki priorytetowe nadane na przykład w piątek będą miały szansę być doręczone w sobotę, a nie tak jak dotychczas w poniedziałek - powiedział Kwiatek.

Andrzej Siniakiewicz, zastępca dyrektora Poczty Polskiej podał, że od 8 marca w soboty będzie pracować ponad 57 proc. miejskich placówek pocztowych. Obecnie w sobotę pracuje 40 proc. takich placówek.

- Koszt zmian do końca tego roku wyniesie około 10 mln zł. Będzie to związane głównie z kosztami uruchomienia dodatkowych sieci połączeń pocztowych - powiedział Siniakiewicz.

Zaznaczył, że wprowadzając dodatkowy dzień doręczania przesyłek, Poczta Polska chce pokazać swoim klientom, że działa ‘wtedy, kiedy jest zapotrzebowanie’.

- Poza tym działamy na rynku konkurencyjnym i takiemu wyzwaniu musimy sprostać. Chcemy pokazać, że potrafimy rozszerzać swoją ofertę – powiedział Siniakiewicz.

Zarząd spółki jest również przekonany, że wprowadzone zmiany przyniosą wymierne skutki ekonomiczne. Ich zdaniem, ‘będzie to dodatkowy impuls i wielu klientów, którzy dotychczas załatwiali swoje sprawy w innych konkurencyjnych firmach, będzie do nas przychodzić’.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Poczta Polska będzie dostarczać przesyłki w sobotę