Poczta Polska szuka dostawców nowych technologii

Poczta Polska została wpięta w struktury Platformy Transferu Technologii Agencji Rozwoju Przemysłu. Chce współpracować z firmami, oferującymi innowacyjne rozwiązania.

List intencyjny został już podpisany – Poczta Polska dołączy do bazy Platformy Transferu Technologii, zainicjowanej przez Agencję Rozwoju Przemysłu (ARP). Platforma łączy twórców innowacyjnych rozwiązań z firmami zainteresowanymi ich implementacją oraz ekspertami, chętnymi do dzielenia się swoją wiedzą. Inicjatywa ma wspierać proces wdrażania nowych technologii do przemysłu i usług.

Zobacz więcej

Poczta Polska

Poczta Polska za pośrednictwem platformy zamierza poszukać nowych technologii i partnerów, z którymi mogłaby realizować innowacyjne projekty. A w planach już teraz ma wprowadzenie nowych produktów do swoich placówek i rozbudowanie oferty e-commerce; chce też zwiększyć efektywność dostaw i magazynowania przesyłek. 

- Poczta Polska może stać się miejscem współpracy dla firm, które mają już pomysł, mają produkt, ale brakuje im skali i dotarcia do klienta końcowego. Jestem przekonany, że współpraca z ARP będzie krokiem milowym na drodze do osiągnięcia tego celu - zapewnia Ireneusz Piecuch, wiceprezes Poczty Polskiej.

Spółka wyraziła też zainteresowanie udziałem w modelu brokerskim Platformy Transferu Technologii (zostanie on uruchomiony, gdy ARP otrzyma na ten cel pieniądze z funduszy europejskich). W ramach tego projektu powołany zostanie zespół brokerów, których zadaniem będzie wyszukiwanie na rynku nowatorskich rozwiązań, rozwijanych przez małe i średnie firmy, nadających się do implementacji w dużych przedsiębiorstwach. W podobny sposób będą one łączone z jednostkami naukowymi. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Poczta Polska szuka dostawców nowych technologii