Czytasz dzięki

Poczta Polska szuka prezesa

opublikowano: 28-05-2020, 17:05

Rada nadzorcza Poczty Polskiej ogłosiła wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa spółki IV wspólnej kadencji.

Postępowanie będzie dwuetapowe. Pierwszy etap obejmuje przyjmowanie zgłoszeń, ich weryfikację pod względem formalnym oraz kwalifikację kandydatów do kolejnego etapu. Drugi etap będzie polegał na przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami wyłonionymi w pierwszym etapie i wyłonienie najlepszego kandydata na stanowisko prezesa.

Tomasz Zdzikot od 3 kwietnia pełni funkcję p.o. prezesa Poczty Polskiej
Zobacz więcej

Tomasz Zdzikot od 3 kwietnia pełni funkcję p.o. prezesa Poczty Polskiej

Pisemne zgłoszenia kandydatów będę przyjmowane do 5 czerwca. Otwarcie zgłoszeń i ich ocena przewidziana jest na 8 czerwca, a rozmowy z kandydatami na 15 czerwca.

Na początku kwietnia prezes państwowego operatora Przemysław Sypniewski podał się do dymisji. Jego obowiązki przejął Tomasz Zdzikot, wcześniejszy wiceminister obrony. Pełni je do dziś. Zmiany odbyły się na miesiąc przed planowanymi wówczas wyborami prezydenckimi, które miały być przeprowadzone w trybie korespondencyjnym.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane