Poczta przeanalizuje alians z PKO BP

MGA
opublikowano: 16-07-2012, 00:00

Będziemy myśleć nad sojuszem z bankiem — deklaruje spółka. Na pierwszym miejscu stawia korzyści finansowe.

Dwa dni po ujawnieniu przez „Puls Biznesu” planów strategicznego sojuszu z PKO BP Poczta Polska w rozesłanym do mediów komunikacie poinformowała, że przeanalizuje różne warianty wzrostu wartości spółki. — Pogłębionemu badaniu poddane będą skutki ewentualnej zmiany modelu dystrybucji usług bankowych w naszej grupie, z uwzględnieniem wpływu na jej długoterminowe wyniki finansowe — napisał w oświadczeniuZbigniew Baranowski, rzecznik Poczty Polskiej. Podkreślił, że informacja o zainteresowaniu PKO BP „pogłębieniem współpracy z Bankiem Pocztowym potwierdza, że głębokie zmiany przeprowadzane w Poczcie Polskiej zwiększają wartość grupy i są pozytywnie oceniane przez rynek”.

W czwartek „PB” opisał planowany alians między PKO BP a Pocztą Polską. Miałby on być oparty na dwóch filarach. Pierwszy to zawarcie długoletniej umowy o współpracy, która dałaby bankowi dostęp do pocztowych okienek. Drugim jest przejęcie przez PKO BP za około 240 mln zł kontroli nad Bankiem Pocztowym. Dzięki poparciu rządu plan ma bardzo duże szanse powodzenia.Popiera go resort skarbu, który sprawuje nadzór właścicielski nad akcjami skarbu państwa w PKO BP. Mikołaj Budzanowski, szef resortu, twierdzi, że to słuszny kierunek, zgodny z rekomendacjami nadzoru finansowego. Także Michał Boni, minister cyfryzacji, nie mówi „nie” bliskiej współpracy obu podmiotów. Poczta podkreśla, że Bank Pocztowy na przestrzeni ostatnich trzech lat zanotował wzrost liczby klientów o ponad 800 tys. i ma ich obecnie 1,2 mln.

— Chcemy, aby do końca 2015 r. obsługiwał 3 mln klientów. Bank osiąga coraz lepsze wyniki finansowe — zysk netto w 2011 r. był dwukrotnie wyższy od wyniku w 2010 r. — informuje Zbigniew Baranowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu