Poczta szuka szefa logistyki

opublikowano: 16-10-2018, 22:00

Rusza konkurs na członka zarządu Poczty Polskiej. Będzie miał pod nadzorem duże inwestycje.

Minimum trzyletni staż na stanowiskach kierowniczych, wiedza i doświadczenie z zakresu planowania zasobów, organizowania procesów logistycznych i doręczania przesyłek oraz znajomość zasad funkcjonowania spółek z udziałem skarbu państwa — to część listy wymagań, które muszą spełnić kandydaci na stanowisko członka zarządu Poczty Polskiej ds. logistyki. We wtorek państwowy operator ogłosił postępowanie kwalifikacyjne na to stanowisko i na zgłoszenia czeka do 30 października.

Wyłoniony w konkursie menedżer dołączy do zarządu trzeciej kadencji, która upływa w 2019 r.

Wakat na stanowisku szefa pocztowej logistyki jest niespodzianką. Szefem logistyki w Poczcie Polskiej był Paweł Skoworotko, który wcześniej był m.in. dyrektorem ds. operacyjnychw Amazonie i ds. produkcji w Philipsie. Do zarządu poczty dołączył w kwietniu 2016 r. Rok później portal Onet.pl opisywał powiązania menedżera z Kazimierzem Smolińskim, odpowiedzialnym wtedy w resorcie infrastruktury m.in. za Pocztę Polską. Kancelarię radcowską, założoną przez wiceministra, kierowała Katarzyna Świerzko-Skoworotko, żona Pawła Skoworotki. Po rekonstrukcji rządu Kazimierz Smoliński stracił wiceministerialną tekę, a poczta przeszła pod bezpośredni nadzór premiera.

Według naszych informacji, Paweł Skoworotko nie zrezygnował ze stanowiska z własnej woli.

Poczta ma w planach duże inwestycje w logistykę, by sprostać rosnącemu wolumenowi przesyłek — tylko w ubiegłym roku dostarczyła około 120 mln, a w tym roku ma być ich więcej. W ubiegłym tygodniu spółka z pompą uruchomiła nowy sorter w węźle ekspedycyjno-rozdzielczym w Zabrzu, który kosztował blisko 50 mln zł. W przyszłym roku takie maszyny mają stanąć w innych miastach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy