Poczta uzbrojona w terminale

opublikowano: 02-07-2019, 22:00

W poniedziałek Poczta Polska podpisała trzyletni kontrakt na dzierżawę terminali płatniczych POS i obsługę transakcji kartami płatniczymi z konsorcjum tworzonym przez Bank Pocztowy, PKO Bank Polski i eService.

Urządzenia akceptują płatności kartami Visa i Mastercard oraz płatności Blik. Za pośrednictwem terminali klienci mogą też doładować konto telefonu komórkowego na kartę oraz wypłacić gotówkę w okienku pocztowym. W najbliższym czasie wachlarz usług zostanie rozszerzony o ofertę Totalizatora Sportowego. Kontrakt zawarty z konsorcjum, którego liderem jest Bank Pocztowy, umożliwi wzmocnienie synergii pomiędzy bankiem i Pocztą Polską oraz zwiększy możliwości oferowania usług finansowych w przyszłości.

„To kolejny obszar, w którym wspólnie z naszymi akcjonariuszami i partnerem technologicznym działamy na rzecz obrotu bezgotówkowego w Polsce” — mówi Robert Kuraszkiewicz, prezes Banku Pocztowego, cytowany w komunikacie.

4,7 tys. Tyle placówek Poczty Polskiej wyposażono w terminale płatnicze POS...

3,5 tys. …a tylu kurierów państwowego operatora.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy