Poczuj się ważny za średnią krajową

  • Ewa Bednarz
opublikowano: 13-08-2014, 00:00

W kilku bankach na osobistego doradcę, darmowy pakiet assistance czy usługi concierge mogą liczyć także ci, którzy co miesiąc przelewają na konto 3-5 tys. zł

Wybór konta często determinują promocyjne warunki krótkoterminowych lokat, większe korzyści mogą jednak przynieść dodatkowe usługi, zwłaszcza jeśli są stałym dodatkiem do wybranego rachunku. Może to być nie tylko bezpłatna karta z podwyższonym limitem czy darmowe wypłaty w bankomatach na terenie Polski. Świat stoi otworem i bankomaty obsługujące klientów najbardziej mobilnych banków również nie pobierają prowizji. Konto może zapewnić także pomoc osobistego doradcy, ubezpieczenie w podróży, pakiet assistance, a nawet usługi concierge, które jeszcze niedawno były zarezerwowane dla najbogatszych klientów. Tymczasem wiele osób, które mają wysokie dochody, korzysta ze zwykłych rachunków, mimo że konta premium wcale nie muszą być płatne.

Małe wpływy, duże pakiety

Dzisiaj klient zamożny to już według banku taki, na którego rachunek, w zależności od instytucji finansowej, wpływa co miesiąc 3, 4 lub 5 tys. zł. Najniższe wymagania pod tym względem ma Eurobank — i wcale nie oznacza to, że oferuje najgorsze warunki. Posiadacze Konta Prestige, które w dodatku jest oprocentowane, mogą liczyć na bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie, bezpłatny pakiet ubezpieczeń: Home Assistance, Medical Assistance oraz Assistance sprzętu komputerowego.

Wiele osób, które mają wysokie dochody, korzysta ze zwykłych rachunków, mimo że konta premium wcale nie muszą być płatne.

W ramach takich usług można zamówić wizytę lekarza lub pielęgniarki, opiekę dla dziecka lub domowego zwierzaka w przypadku nagłego wyjazdu. Są też dostępni specjaliści od rozlicznych awarii. Zakres pomocy jest duży, choć również na usługi są limity. Eurobankowe usługi concierge też ułatwiają życie przy rezerwacji biletów na wybrane imprezy, stolika w restauracji nie tylko w Polsce, ale również za granicą, lub organizacji wyjazdu turystycznego. Posiadacze Konta Prestige mają też możliwość uruchomienia limitu w koncie do 100 tys. zł. W przypadku, gdy na konto nie będzie wpływało 3 tys. zł, bank pobierze jednak opłatę — 21 zł. Niewiele wyższe wpływy — 4 tys. zł wystarczą, aby poczuć się VIP, w Raiffeisen Polbanku. Posiadacze Konta Komfortowego mogą liczyć na bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów na całym świecie, darmową kartę, nieoprocentowany limit w rachunku do 1 tys. zł, osobisty plan finansowy i bezpłatny pakiet ubezpieczeń R-Assistance, dzięki któremu uzyska się pomoc w nagłych awariach samochodu lub sprzętu domowego. W skład pakietu wchodzi też darmowa pomoc medyczna. Brak wpływu na konto wymaganej sumy zaprocentuje jednak opłatą za prowadzenie rachunku wysokości 20 zł. Jeszcze więcej możliwości mają klienci Premium Banking, ale wpływy na konto muszą być dwa razy wyższe (jeżeli za rachunek nie chce się płacić).

Większe wpływy, mniejsze pakiety

Prestiżowe konta dla klientów o niższych i wyższych wpływach miesięcznych rozróżnia również mBank. Dla osób zarabiających co najmniej 5 tys. zł przeznaczone jest mKonto Aquarius, dla dysponujących pensją dwukrotnie wyższą mKonto Aquarius Intensive. Osoby, które nie spełniają tych warunków, nie mogą liczyć na darmową obsługę konta, a nie jest ona tania. Za pierwsze trzeba płacić 19,5 zł miesięcznie, a za drugie 49,5 zł. Posiadacze mKonta Aquarius mogą liczyć na osobistego doradcę (choć nie mogą wybrać sposobu obsługi), bezpłatne wypłaty w bankomatach w Polsce i na świecie, preferencyjne warunki kredytowe, a nawet usługi concierge. Są natomiast pozbawieni usług doradztwa inwestycyjnego.

VIP-em przy wpływach 5 tys. zł miesięcznie można zostać również w BGŻ, BOŚ, PKO BP i Citi Handlowym. W BGŻ pakiet ubezpieczeń zapewnia nie Konto Bardzo Osobiste, ale wydawana do niego złota karta płatnicza MasterCard PayPass. Bank zapewnia opiekę doradcy, bezpłatne wypłaty z bankomatów w kraju i na świecie (ale tylko własnych) i preferencyjne stawki kursów walut dla GBP, USD i EUR. Kusić więc nie ma czym. W BOŚ z EKOkontem VIP zyska się już więcej, bo m.in. bezpłatny pakiet ubezpieczeń NNW i assistance medyczne na 30 tys. zł, a dla chętnych dodatkowy pakiet na 100 tys. zł za — jak reklamuje bank — mniej niż złotego dziennie. Rozczarowuje natomiast ostatnia oferta Citi Handlowego i jego konta Priority, bo trzeba nie tylko mieć 5 tys. zł wpływów, aby za konto nie płacić, ale również któryś z produktów kredytowych, a najlepiej byłoby utrzymywać na rachunku średnie saldo wysokości minimum 50 tys. zł, aby w pełni korzystać z któregoś z trzech oferowanych do konta pakietów. W PKO BP natomiast wystarczy 5 tys. zł wpływów, aby stać się posiadaczem Konta Aurum, ale żeby nie płacić za rachunek, musi na niego wpływać 9 tys. zł.

Wybrane usługi dodatkowe

bezpłatny pakiet assistance (Home, Medical, assistance sprzętu komputerowego)
bezpłatne usługi concierge
możliwość uruchomienia limitu w koncie do 100 tys. zł
bezpłatny pakiet ubezpieczeń R-Assistance
bezpłatne dodatkowe konta walutowe a vista
Osobisty Plan Finansowy
osobisty ekspert
bezpłatny Concierge Aquarius
bezpłatne wypłaty gotówki z bankomatów w Polsce i na świecie
bezpłatne konto walutowe w EUR, USD, GBP, CHF
bezpłatne wypłaty gotówki z bankomatów w Polsce i na świecie
dodatkowe produkty na preferencyjnych warunkach
osobisty doradca
złota karta MasterCard PayPass z funkcjonalnością dwuwalutową i pakietem ubezpieczeń
preferencyjne stawki kursów walut (GBP, USD, EUR)
bezpłatne wypłaty gotówki z bankomatów w Polsce i na świecie
bezpłatny pakiet ubezpieczeń NNW i assistance
medyczne porady osobistego prawnika

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Bednarz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Poczuj się ważny za średnią krajową