Pod topór pójdzie pół miliona miejsc pracy

DI, The Independent Londyn
02-11-2010, 13:32

Brytyjski minister finansów George Osborne ogłasza cięcia w finansach państwa szacowane na 83 miliardy funtów (93 miliardy euro). Z pracą pożegna się około 11 000 zatrudnionych.

To jeden z najbardziej drakońskich budżetów w historii Wielkiej Brytanii od 1920 r., choć rząd określa plan oszczędności jako „trudny, ale sprawiedliwy”. Taka rewizja wydatków będzie mieć tragiczne konsekwencje, donosi londyński dziennik, przypominając sekretarza ministerstwa finansów, który został sfotografowany z dokumentem potwierdzającym, że do przełomu lat 2014/15 w sektorze publicznym zostanie zlikwidowanych pół miliona stanowisk. Jedną z głównych ofiar jest resort obrony (42 000 etatów). Minister sprawiedliwości szacuje, że z pracą pożegna się około 11 000 zatrudnionych, takich jak strażnicy więzienni, kuratorzy sądowi i urzędnicy sądów pokoju (pierwszej instancji). Independent przypomina, że zdaniem brytyjskich analityków kolejne 500 000 osób straci miejsce w firmach prywatnych, które uzależnione są od kontraktów publicznych lub rządowych dotacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, The Independent Londyn

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Kariera / Pod topór pójdzie pół miliona miejsc pracy