Podatnicy składali zeznania online pod okiem urzędników

iwa
opublikowano: 13-03-2012, 11:20

Ponad 62 tys. podatników odwiedziło 10 marca, w dniu otwartym, urzędy skarbowe. Kolejną taką możliwość będą mieć w sobotę 28 kwietnia, pod koniec akcji PIT 2011.

W minioną sobotę podczas tzw. dnia otwartego urzędy skarbowe w całym kraju odwiedziło 62 243 osób – informuje Ministerstwo Finansów.  Większość porad dotyczyła prawidłowego składania zeznań PIT.

Urzędy w tym dniu były otwarte w godz. 9-13, jednak niektóre zaczęły pracę godzinę wcześniej, i kończyły ją o godz. 15. Pracownicy udzielali informacji związanych z akcją "Szybki PIT" i przepisami dotyczącymi rozliczeń za rok 2011, wydawali druki, przyjmowali zeznania, informowali o zaletach rozliczeń elektronicznych. Podczas sobotniej akcji podatnicy mogli skorzystać z broszur informacyjnych i prezentacji multimedialnych.

Podczas dnia otwartego w urzędach przygotowano dodatkowe punkty informacyjne, uruchomiono konsultacje telefoniczne.  Stworzono także stanowiska wprowadzania zeznań do systemu informatycznego bezpośrednio po ich złożeniu przez podatników i w ich obecności.

W wielu urzędach podatnicy mogli także samodzielnie rozliczyć się przez internet, co umożliwiły specjalnie przygotowane stanowiska komputerowe. Resort informuje, że z możliwości zapoznania się z elektronicznym systemem rozliczeń i złożenia zeznań tą drogą skorzystało wielu podatników.

Kolejny dzień otwarty zaplanowano 28 kwietnia 2012 r., tuż przed upływem terminu składania zeznań za 2011 r. To również będzie sobota. W tym dniu urzędy skarbowe będą pracować w godz. 9-13, czyli tak jak 10 marca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: iwa

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Podatnicy składali zeznania online pod okiem urzędników