Podaż nie służy Mostostalowi

Dariusz Karolak
opublikowano: 19-03-2001, 00:00

Podaż nie służy Mostostalowi

Po ponad 6 latach obecności na GPW trudno podejrzewać, że właściciele akcji założycielskich Mostostalu Zabrze nie rozumieją konsekwencji szybkiego zwiększania potencjalnej podaży na tak trudnym rynku jak obecnie. Czyżby pośpiech wynikał z tego, by zdążyć przed publikacją wyników za I kw. 2001? Dyskontując zwiększoną podaż kurs opada i porusza się w strefie notowań z VI’95. Wskaźniki potwierdzają silną bessę, której zasięg licząc z dolnego wybicia z 2-letniego kanału bocznego wynosi około 5 zł.

Trudno powiedzieć jaki wpływ na notowania miałaby forsowana przez BH fuzja z Piaseckim, której ponoć przeciwstawia się prezes MZ. Przy 7,9 zł nakładają się na siebie opory tygodniowej VAMA10 oraz 9-miesięcznej opadającej linii szczytów. Załamana próba zbudowania podwójnego dna wyznacza alternatywny zasięg przeceny na 5,55 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy