Podaż w górę, ceny bez zmian

KZ
opublikowano: 17-10-2014, 00:00

Nieruchomości

Ceny mieszkań na rynku wtórnym pozostają stabilne. W największych polskich miastach stawki ofertowe za metr kwadratowy we wrześniu zmieniły się — wzrosły lub spadły — najwyżej o kilkadziesiąt złotych, wynika z raportu portalu Domy.pl i Open Finance. Większe zmiany można natomiast zauważyć w porównaniu z ubiegłym rokiem. Wśród tych miast, w których mieszkania podrożały, średnia zwyżka sięgnęła 2,7 proc. Najmocniej w górę poszły stawki w Katowicach i Gdańsku. Jednocześnie w pięciu miastach (m.in. Rzeszowie i Łodzi) ceny spadły.

Z raportu firmy REAS wynika, że podaż mieszkań w trzecim kwartale gwałtownie wzrosła. Na sześciu największych rynkach, czyli Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu i Trójmieście, deweloperzy wprowadzili do sprzedaży 13,5 tys. lokali — o 154 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Popyt, mierzony liczbą sprzedanych mieszkań, wzrósł o 8 proc. do 10,4 tys.

— Ceny nadal nie rosną, choć widać zjawisko różnicowania się oferty w poszczególnych miastach między dzielnicami ze względu na warunki programu MdM — uważa Katarzyna Kuniewicz z REAS.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane