Podażowy wtorek na Wall Street

PAL, MW, Bloomberg
15-12-2009, 22:06

To właśnie podaż zdominowała notowania w  USA w drugim handlowym dniu bieżącego tygodnia.

Niewykluczone, że intensyfikacja wyprzedażowych zachowań inwestorów miała związek z publikacjami makro. Równie prawdopodobne wydaje się, że inwestorzy chcieli odpocząć po poniedziałkowych zakupach.

Ci, którzy odpoczywać nie mieli zamiaru, napełniali portfele akcjami Wells Fargo. Notowania wzrosły o ponad 1,4 proc. po tym, jak spółka ujawniła zamiar rychłego spłacenia 25 mld USD pożyczki rządowej udzielonej w ramach TARP. Tak jak zapowiadał początek handlu, mocno, o ponad 9 proc., zniżkował kurs Best Buy. Sprzedawca elektroniki użytkowej zamknął III kwartał nie najgorzej, ale już zapowiada, że spodziewa się spadku sprzedaży m.in. notebooków, a także pogorszenia wyniku finansowego w kolejnych 3 miesiącach.

Inwestorzy interesowali się papierami Adobe Systems. Kurs wzrósł – w oczekiwaniu na publikację wyników finansowych - o ponad 1 proc.

Wykres indeksu Dow Jones Industrial Average przebiegał we wtorek pod kreską. Miał w tym swój udział J.P. Morgan Chase, który odczuł 8,8-proc. spadek pożyczek z kart kredytowych w listopadzie. Kurs J.P. spadł o 1,9 proc. Rywal spółki na rynku kart, Bank of America, tracił we wtorek wtorek jeszcze więcej, bo ponad 2 proc. Chociaż boleśnie odczuł spadek pożyczek w kartach kredytowych (o 13 proc.), nadal zachowuje przewagę w zakresie kredytowania nad innymi bankami. Inwestorzy sprzedawali papiery Discover Financial Services oraz Capital One Financial. Akcje ww. straciły ponad 2 proc. Być może jest to rezultat poniedziałkowego, wzmożonego zainteresowania papierami wywołanego spotkaniem przedstawicieli firm z Barackiem Obamą. 

Akcje Boeinga, który z ponad dwuletnim opóźnieniem dziś wypuścił w lot próbny Dreamlinera 787, straciły w pierwszych minutach po starcie 1 proc. Analitycy z USA tłumaczyli to zachowanie inwestorów oczekiwaniem na szczęśliwe wylądowanie, które kurs spółki może zdyskontować dopiero w środę. 

DJIA stracił 0,4 proc., Nasdaq 0,5 proc. na zamknięciu sesji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL, MW, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Podażowy wtorek na Wall Street