Podkarpacie: 60 mln zł na B+R

opublikowano: 12-06-2018, 22:00

Firmy z regionu, które potrzebują zastrzyk kapitału na innowacyjne projekty, będą mogły powalczyć o dotacje z działania 1.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

Firmy z regionu, które potrzebują zastrzyk kapitału na innowacyjne projekty, będą mogły powalczyć o dotacje z działania 1.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego („Badania przemysłowe, prace rozwojowe oraz ich wdrożenia”). Do podziału między wnioskodawców jest 60 mln zł.

W konkursie mogą wziąć udział nie tylko przedsiębiorcy, ale również ich partnerstwa i instytucje otoczenia biznesu. W zależności od wielkości firmy dotacja może wynieść od 50 proc. do 70 proc. wartości kosztów kwalifikowanych projektu. Granty sfinansują m.in. zakup aparatury naukowo-badawczej lub innego sprzętu czy wyposażenia niezbędnego do realizowania nowatorskich projektów.

Ważnym kryterium konkursowym jest współpraca przedsiębiorcy z jednostką naukową. Za spełnienie tego wymogu może on otrzymać aż 21 pkt. Ponadto firma zyska, jeśli zwiększy wydatki na działalność badawczo-rozwojową w stosunku do nakładów inwestycyjnych.

Premiowane będą projekty wpisujące się w jedną z regionalnych inteligentnych specjalizacji dla województwa podkarpackiego. Najwięcej punktów dostaną przedsięwzięcia z branży lotniczej i kosmicznej.

Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na grudzień.

WAŻNA DATA

29.06 Od tego dnia podkarpackie firmy będą mogły składać wnioski o dotacje z działania 1.2. RPO WP. Nabór zakończy się 28 września.

WIĘCEJ INFORMACJI:www.rarr.rzeszow.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu