Podkarpacie: 85 mln zł na innowacje

opublikowano: 07-10-2019, 22:00

Pod koniec października MŚP z regionu, które chcą wprowadzać nowe lub ulepszone produkty na rynek, będą mogły powalczyć o granty na ten cel.

Pochodzą one z działania 1.4 „Wsparcie MŚP” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego (RPO WP).

Do podziału między wnioskodawców jest 85 mln zł. Dotacje sfinansują inwestycje w rzeczowe aktywa trwałe oraz wartości niematerialne i prawne niezbędne do wprowadzenia na rynek nowych lub ulepszonych produktów i usług. Beneficjentami działania 1.4 RPO WP mogą być MŚP, które prowadzą działalność na Podkarpaciu nie krócej niż rok.

Minimalna wartość wydatków kwalifikowanych projektu, który zakłada wprowadzenie na rynek nowych lub ulepszonych wyrobów, wynosi 300 tys. zł, natomiast maksymalna to 4 mln zł. W przypadku przedsięwzięcia będącego wynikiem prowadzonych prac B+R będzie to odpowiednio 300 tys. zł i 10 mln zł. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na sierpień.

WAŻNA DATA

28.10 - od tego dnia będzie można składać wnioski o dotacje z działania 1.4 RPO WP. Nabór zakończy się 17 stycznia 2020 r.

WIĘCEJ INFORMACJI www.rpo.podkarpackie.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy