Podkarpacie daje dotacje na szkolenia

opublikowano: 13-12-2012, 00:00

15 mln zł czeka na firmy, które chcą organizować w regionie szkolenia z teleinformatyki i języków obcych.

To jedna z ostatnich możliwości sięgnięcia po unijne wsparcie dla firm, które planują organizację zajęć podnoszących kwalifikacje. Na Podkarpaciu trwa konkurs z poddziałania 9.6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL). Na dotacje mogą liczyć ci, którzy chcą organizować szkolenia dla dorosłych z teleinformatyki (ICT) i języków obcych.

W puli jest łącznie 15 mln zł, w tym 750 tys. zł rezerwy na odwołania w konkursie. O pieniądze mogą się ubiegać przedsiębiorcy z całego kraju, pod warunkiem że w czasie realizacji projektu otworzą biuro lub będą prowadzić oddział na terenie województwa podkarpackiego. Odbiorcami organizowanych szkoleń muszą być osoby dorosłe w wieku 18-64 lat zamieszkałe, pracujące lub uczące się w tym regionie, które z własnej inicjatywy są zainteresowane podniesieniem umiejętności z wymienionych wyżej obszarów. W przypadku kursów językowych organizacja zajęć musi obejmować moduły 60-godzinne lub ich wielokrotność.

Grupy uczestników powinny liczyć nie więcej niż 12 osób. Planowane przedsięwzięcia powinny być warte co najmniej 50 tys. zł, natomiast górna granica wartości nie została wyznaczona. W przypadku, gdy całkowita wartość projektu nie przekracza 100 tys. zł, projekt będzie rozliczany na podstawie kwot ryczałtowych. Aby przedsięwzięcie zostało zrealizowane, nie wystarczy tylko przeprowadzenie szkoleń. Zdobyte przez uczestników kwalifikacje i kompetencje muszą zostać poświadczone przez uprawnioną instytucję odpowiednim dokumentem.

Celem jest osiągnięcie wyższego poziomu, jeśli chodzi o Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych lub Europejski System Opisu Kształcenia Językowego. Wnioski o dofinansowanie projektów można składać w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie i jego zamiejscowych oddziałach w Krośnie, Przemyślu i Tarnobrzegu. Listę szczęśliwców, którzy otrzymają dotację, poznamy 27 lutego.

21.12

Tego dnia o godz. 15.30 mija termin przesyłania wniosków w konkursie.

WIĘCEJ INFORMACJI

Szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć na stronie: http://pokl.wup-rzeszow.pl/pl/0/6/2/banner.html

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Podkarpacie daje dotacje na szkolenia