Podlaskie zbroi pięć hektarów

MBE
opublikowano: 09-05-2011, 00:00

Za unijne pieniądze Czyżew uzbroi tereny inwestycyjne. Szansę na dotację mają też inne podlaskie samorządy.

Za unijne pieniądze Czyżew uzbroi tereny inwestycyjne. Szansę na dotację mają też inne podlaskie samorządy.

Niewielka podlaska gmina znalazła się wśród szczęśliwców, którzy dostaną dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. To dobra wiadomość dla lokalnych przedsiębiorców i wykonawców. Ponad 3,2 mln zł zasili bowiem projekt przygotowania terenów inwestycyjnych. Inwestycja pochłonie w sumie ponad 4,4 mln zł. Czyżew uzbroi 5 ha położonych w przemysłowej części na obrzeżach miasta. Decyzja w sprawie terminu ogłoszenia przetargu na roboty budowlane jeszcze nie zapadła, ale można spodziewać się kilku kontraktów. Cała inwestycja prawdopodobnie zostanie podzielona na kilka etapów. Najpierw tereny będą odwodnione, później zostaną do nich doprowadzone kanalizacja i wodociągi.

— Powstanie też kluczowy element uzbrojenia, czyli droga, które połączy przemysłowe tereny miasta z drogą wojewódzką nr 690 — zapowiada Iwona Załuska z czyżewskiego urzędu miasta.

Samorządy z województwa podlaskiego nadal mają szansę na zdobycie unijnej dotacji na przygotowanie terenów inwestycyjnych. 22 kwietnia ruszył bowiem kolejny konkurs (działanie 1.2 region atrakcyjny inwestycjom, poddziałanie 1.2.1. tereny inwestycyjne). W jego puli jest 7,4 mln EUR, czyli około 29,5 mln zł. Ma formułę otwartą, co oznacza, że nie ma określonego terminu, do którego mogą wpływać wnioski. Można je natomiast składać do wyczerpania 120 proc. wartości alokacji konkursu. Kwota dofinansowania może sięgać nawet 90 proc. kosztów kwalifikowanych. Wsparcie mogą otrzymać projekty dotyczące utworzenia terenów inwestycyjnych (podłączenie sieci wodociągowych, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, elektroenergetycznej, telekomunikacyjnej i gazowej) o powierzchni powyżej 5 ha.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu