Podróż do przyszłości - #PBdosłuchania odcinek 14

opublikowano: 29-09-2017, 07:47
aktualizacja: 29-09-2017, 07:47

Jak będzie wyglądał świat za 20 lat...? Jak będzie wyglądać praca, biznes, codzienne zakupy czy spędzanie wolnego czasu? Czy maszyny będą nam pomagać czy raczej będą źródłem zmartwień? O to pytamy uczestników Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie.

O tym czym będziemy płacić i czy pieniądze będziemy trzymać w bankach opowie Sławomir S. Sikora, prezes banku Citi Handlowy. Z kolei Jerzy Buzek, były premier i przewodniczący Parlamentu Europejskiego analizuje jak dynamiczny rozwój nowych technologii wpłynie na życie Europejczyków i czy to bardziej szansa czy zagrożenie. Pewne lekcje przynosi jego zdaniem historia pojedynków szachowych ludzi z komputerami...

Mariusz Golec, prezes firmy Wielton, opowie o przemyśle przyszłości i o tym, czy roboty wyprą ludzi z pracy. A poza nią? Czy będziemy się spotykać twarzą w twarz? Czy może kontakty ograniczymy do chatów i sprawdzania profili w mediach społecznościowych? Czy wszystko będzie podłączone do internetu? O tym opowiada Mariusz Gaca, wiceprezes Orange Polska. 

Razem z Pawłem Sołtysem, wydawcą odcinka zapraszamy na krótką podróż do przyszłości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Biznesu do słuchania / Podróż do przyszłości - #PBdosłuchania odcinek 14