Podstawowe indeksy GPW powoli zyskują na wartości

Tomasz Furman
08-04-2002, 12:37

Mimo nienajlepszego otwarcia, inwestorzy działający na warszawskiej giełdzie zaczęli w ciągu sesji zgłaszać co raz większy popyt na notowane akcje. Sytuacja ta nie dotyczyła jednak wszystkich spółek, a nawet ich większości. Zlecenia kupna przede wszystkim składano na papiery największych przedsiębiorstw. Może to sugerować, że o dzisiejszych zmianach wskaźników WIG 20 i WIG decydują instytucje, a wśród nich gracze zagraniczni. To właśnie ta grupa inwestorów często dokonuje podobnych transakcji w określonych regionach, a dziś wzrosty mają miejsce zarówno w Moskwie jak i Budapeszcie, czy Pradze.

Na wartość podstawowych indeksów GPW największy wpływ mają akcje trzech spółek. Tymczasem spośród nich na plusie znajdują się waloryTP SA i PKN Orlen. W stosunku do otwarcia lepszy kurs odnotowują papiery Pekao SA, które nie są już wyprzedawane przez inwestorów zadowolonych z uzyskania prawa do dywidendy. Wskaźnik reprezentujący krajowe blue chipy ciągnie również do góry popyt zgłaszany na akcje BPH PBK, Softbank i Orbis.

Tomasz Furman, t.furman@pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Furman

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Podstawowe indeksy GPW powoli zyskują na wartości