Podszkol pracowników za unijne pieniądze

Miłosz Marczuk
opublikowano: 10-07-2009, 09:13

Do 29 lipca można składać wnioski na  szkolenia. Do wzięcia ponad 48 mln zł. 

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych prawie do końca miesiąca przyjmuje wnioski w konkursie na dofinansowanie projektów podnoszących umiejętności i kwalifikacje zawodowe. Na wsparcie przeznaczono ponad 48 mln zł. Minimalna wartość projektu wynosi 50 tys. zł. Pieniądze na realizację przedsięwzięć będą wypłacane w formie zaliczki.

W ramach projektu przeprowadzić można trzy rodzaje szkoleń. Pierwszy skierowany jest do kadr zarządzających i pracowników przedsiębiorstw w zakresie m.in.: organizacji pracy, BHP, elastycznych form pracy, wdrażania technologii produkcyjnych przyjaznych środowisku, wykorzystania technologii informacyjnych i komunikacyjnych.

Drugi rodzaj szkoleń to doradztwo dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, w tym dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, w szczególności w zakresie ekonomii, finansów, zarządzania zasobami ludzkimi lub rachunkowości.

Trzeci typ szkolenia to prowadzenie kursów i poradnictwo zawodowe skierowane do dorosłych osób pracujących, które z własnej inicjatywy są zainteresowane nabyciem nowych, uzupełnieniem lub podwyższeniem kwalifikacji i umiejętności (poza godzinami pracy).

Na ten ostatni, otwarty typ szkoleń, prawie 4 mln zł uzyskała Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku.

– Kursy przez nas prowadzone ruszą od października. Przeszkolimy 720 pracowników z północnego Mazowsza, głównie pracowników biurowych średniego i niższego szczebla, a także personel usługowy, np. sprzedawców, magazynierów itp. Będziemy uczyć obsługi komputera i języka angielskiego – opowiada Michał Kluczewski, koordynator projektów europejskich w szkole.

Kursanci dostaną na koniec europejskie certyfikaty – w przypadku kursów komputerowych ECDL, językowych – TELC. Szkoła będzie refundować koszty dojazdów pracowników, a nawet zorganizuje opiekę nad dziećmi kursantów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Miłosz Marczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Podszkol pracowników za unijne pieniądze