Podwojenie mocy za 15 mln EUR

Anna Bytniewska
opublikowano: 31-05-2006, 00:00

Grecy zapowiadają duże inwestycje W naszym kraju, gdzie ściga się z nimi idący na giełdę Eurofilms.

Grecki koncern opakowaniowy M.J. Maillis, który w Polsce działa pod firmą Marflex M.J. Maillis Poland, zapowiada ekspansję w naszym kraju. Spółka zamierza zainwestować 15 mln EUR w latach 2006-08. Pieniądze zostaną przeznaczone na podwojenie produkcji folii stretch. W dwa lata wzrośnie ona do 70 tys. ton rocznie. W maju spółka podpisała umowę dzierżawy gruntów pod nową fabrykę oraz kontrakt na dostawę linii do produkcji. Dzięki inwestycjom ma powstać 50-80 miejsc pracy.

W sercu Europy

M.J. Maillis zakłada, że pod koniec 2008 r. obroty polskiej spółki koncernu, mieszczącej się w podwarszawskim Karczewie, wzrosną do 120 mln EUR. W tym roku mają wynieść 50 mln EUR. Skąd bierze się determinacja Greków w walce o nasz rynek?

— Przewidujemy jego wzrost o 6-7 proc. rocznie — mówi Michael Maillis, kierujący M.J. Maillis.

Kolejny atut to położenie Polski w samym sercu Europy.

— Chcemy, by Marflex stał się centrum produkcji taśm plastikowych dla kontynentu. Zamierzamy z Polski eksportować ją m.in. do krajów Beneluksu, Niemiec i Skandynawii — mówi Michael Maillis.

Marflex wysyła produkty także na Wschód. Z Karczewa trafiają one na Białoruś i Ukrainę.

Przyzwyczaili się

Głównym rywalem Marflex M.J. Maillis Poland jest Eurofilms z grupy Ergis. Na początku czerwca Eurofilms ma trafić na warszawską giełdę. Liczy, że emisja przyniesie mu 20 mln zł, które chce przeznaczyć na rozwój produkcji folii stretch oraz folii PVC. Zdolności produkcyjne firmy w segmencie folii stretch mają wzrosnąć o 50 proc., do 27 tys. ton rocznie.

— Jesteśmy przyzwyczajeni do konkurencji — zapewnia Michael Maillis.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bytniewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu