Podwyżki skłóciły policjantów

PAP
opublikowano: 27-12-2007, 08:24

W "Gazecie Wyborczej" czytamy: Na  podwyżkach najwięcej zyskają nowo przyjmowani funkcjonariusze. Komenda Główna przyznaje, że z MSWiA wrócił inny projekt regulacji plac niż uzgodniony ze  związkami zawodowymi.

"Po Nowym Roku znów będą masowe odejścia" - wieszczą policjanci w "terenie".

W ubiegłym tygodniu szef polskiej policji gen. Tadeusz Budzik ogłosił oficjalnie, że od 1 stycznia 2008 r. wszyscy policjanci dostaną po 520 zł brutto podwyżki. "Zapomniał dodać, że chodzi wyłącznie o nowo przyjętych do służby" - komentowali funkcjonariusze.

"Dla oficerów z 15-letnim stażem nie będzie żadnej motywacji do pracy, bo ich zarobki będą o 200-300 zł wyższe od nowo przyjmowanych do służby. A doświadczony policjant nie ma dziś problemów ze znalezieniem atrakcyjnej pracy. Już się za nią rozglądam" - mówi jeden z oficerów częstochowskiej policji.

W środę 19 grudnia na zwołane w trybie pilnym posiedzenie zarządu NSZZ Policjantów zaproszono gen. Budzika oraz wiceszefa MSWiA Adama Rapackiego. To oni mieli zmienić uzgodniony ze związkiem projekt rozporządzenia w sprawie policyjnych wynagrodzeń. Ustalono, że sprawa podwyżek jest otwarta i powołano zespół negocjacyjny.

Według "Gazety Wyborczej", sfrustrowani policjanci coraz częściej mówią o akcji protestacyjnej. Wstępny termin: 18 stycznia przed kancelarią premiera. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Podwyżki skłóciły policjantów