Podwyższony kapitał spółki InPost

opublikowano: 30-01-2007, 11:38

INTEGER.pl – lider na rynku kolportażu druków bezadresowych i adresowych - podwyższył kapitał zakładowy w spółce zależnej InPost o dwa miliony złotych (do kwoty 2 050 000 zł).

INTEGER.pl – lider na rynku kolportażu druków bezadresowych i adresowych - podwyższył kapitał zakładowy w spółce zależnej InPost o dwa miliony złotych (do kwoty 2 050 000 zł).

Podwyższenie kapitału związane jest z inwestycjami operatora pocztowego w rozwój sieci oddziałów i Punktów Obsługi Klienta. InPost zakłada, że w ciągu trzech lat pozyska dziesięć procent rynku usług pocztowych. Obecna wartość rynku w kategorii wagowej powyżej 50g, w której działa spółka, to 1 miliard złotych.

Głównym celem InPost jest wypracowanie i utrzymanie wiodącej pozycji na rynku usług pocztowych, przez otwieranie nowych Punktów Obsługi Klienta i rozszerzanie swojej działalności w kolejnych miastach Polski. Ponadto, InPost dąży do stałego podnoszenia efektywności i konkurencyjności. Spółka  chce stać się najlepszym partnerem dla klientów, zarówno korporacyjnych, jak i indywidualnych oferując im kompleksowe i profesjonalne usługi pocztowe oraz rozwiązania, pomocne w realizacji celów biznesowych.

„Chcemy być jak najbliżej Klienta. Planujemy do końca roku otworzyć 1000 placówek, jednocześnie poszerzając teren swojej działalności. Aktualnie InPost świadczy usługi w 78 miastach Polski, ale nasza strategia na 2007 rok zakłada rozwój w 100 miastach. Dlatego też, podjęliśmy decyzję o podwyższeniu kapitału zakładowego InPost o dwa miliony złotych, aby zapewnić elastyczność i płynność w realizowaniu zaplanowanych przedsięwzięć inwestycyjnych” – mówi Rafał Brzoska, prezes InPost.

Cele strategiczno - rozwojowe InPost:
- Zdobycie 10% rynku usług pocztowych w ciągu 3 lat;

- Wprowadzenie każdego roku 5 nowych usług;

- Docelowo w 2008 roku spółka będzie dysponować paletą 15 produktów z branży pocztowej, a dodatkowo rozpocznie świadczenie usług finansowo – ubezpieczeniowych;

- Wprowadzenie obsługi przesyłek międzynarodowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane