Podwyższyli, bo nie doszacowali

opublikowano: 01-06-2015, 00:00

W Gorzowie Wielkopolskim i pięciu innych gminach od dzisiaj obowiązują nowe stawki opłat za wywóz odpadów.

Są o około 50 proc. wyższe niż poprzednie. Zgromadzenie Związku Celowego Gmin MG-6, któremu przewodniczy Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa, zdecydowało o podwyżce z powodu niedoszacowania poprzednich stawek. Teraz ceny odbioru odpadów zostaną ujednolicone na terenie całego Związku, do którego należą Gorzów Wlkp. i gminy Bogdaniec, Deszczno, Kłodawa, Lubiszyn i Santok.

Mieszkańcy budynków wielorodzinnychw Gorzowie zapłacą miesięcznie 9 zł za odbiór odpadów posegregowanych i 14 zł za odpady nieposegregowane. Dla domów jednorodzinnych pierwsza z opłat to 10 zł. W sąsiadujących gminach to 9 zł i 14 zł dla mieszkańców budynków jedno- i wielorodzinnych.

Oznacza to, że segregujący odpady zapłacą o 4 zł więcej od osoby w zabudowie wielorodzinnej i 3 zł w jednorodzinnej. Stawka za wywóz niesegregowanych odpadów wzrośnie o 5 zł. W okolicznych gminach stawki wzrosną o 4 zł przy segregacji i o 5 zł bez niej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Rafał Fabisiak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy