Poezja i rozkład cielesny

Rafał Kerger
16-01-2009, 00:00

Chcesz poznać osobę, której zdaniem zabicie człowieka przed narodzeniem dowodzi braku cierpliwości? Mężczyznę, który twierdził, że woli pić, niż uprawiać sport. Bo to mniej niebezpieczne i mniej idiotyczne?

Nadarza się znakomita okazja. 21 stycznia debiutuje w Polsce pierwsza biografia Rolanda Topora. Syn polskich Żydów, francuski artysta sztuk wszelkich: pisarz, autor opowiadań i sztuk teatralnych, rysownik, reżyser teatralny i filmowy, aktor, scenarzysta i scenograf został wskrzeszony za sprawą Frantza Vaillanta w książce "Roland Topor. Zduszony śmiech".

Książkę szczególnie polubią wszyscy miłośnicy surrealizmu, groteski i czarnego humoru. A także biografii. Wreszcie, miłośnicy Topora, troskliwego ojca, społecznika, który przez całe życie manifestował swój dystans do rzeczywistości, ironizował, nie znał tematów tabu, boleśnie doświadczał procesu starzenia się i wciąż zmagał się ze swą cielesnością.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Rafał Kerger

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Poezja i rozkład cielesny