Pogromcy Mitów w portfolio Movie Games

opublikowano: 17-12-2018, 10:56

Przygotowująca się do debiutu na NewConnect spółka Movie Games podpisała z Discovery umowę licencyjną, na mocy której wyprodukuje grę Mythbusters: Pogromcy Mitów oparty na znanym programie popularnonaukowym o tym samym tytule.

W ramach współpracy, Discovery Licensing ma zaangażować się nie tylko w proces produkcji, ale także akcje marketingowe i promocyjne gry oraz PR. Działania w zakresie promowania tytułu uwzględniają obecność gier w programach telewizyjnych, wsparcie wizerunkowe gwiazd znanych z programów Discovery, promowanie gier na kanałach Social Media i w serwisach internetowych. Podpisana umowa otwiera również możliwość dalszej współpracy przy kolejnych umowach licencyjnych programów z uniwersum Discovery Communications (m.in. Discovery Channel, TLC, Animal Planet, Discovery Travel).

Materiały z gry
Zobacz więcej

Mythbusters

Materiały z gry Movie Games

Mythbusters to jeden z najpopularniejszych programów Discovery Channel, emitowany na antenie tej stacji nieprzerwanie od 2003 roku. Program doczekał się siedemnastu sezonów emitowanych w kilkunastu krajach na całym świecie. Jego fabuła opiera się na testowaniu prawdziwości mitów, przesądów, scen z filmów i licznych anegdot za pomocą metod naukowych przez prowadzących, ekspertów w dziedzinie efektów specjalnych – Adama Savage i Jamiego Hyneman’a. Po dwóch latach przerwy, seria powróci w 2019 w formule Mythbusters Jr, skierowanej do młodych widzów.

Mythbasters to druga gra Movie Games realizowana we współpracy z Discovery Channel. Mythubsters: Pogromcy Mitów oparty na znanym na całym świecie programie popularnonaukowym o tym samym tytule, dostępny będzie w 2019 roku. Współpracę rozpoczęła realizacja projektu Alaskan Truck Simulator – symulatora kierowcy ciężarówek na odległej Alasce, zapowiedzianego na rok 2019.

Movie Games jeszcze przed końcem roku ma zadebiutować na NewConnect. Oficjalny debiut zapowiedziany jest na 18 grudnia 2018 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu