POHiD: 3 maja będą zamknięte sklepy Geant, Auchan, Carrefour i Biedronka

Polska Agencja Prasowa SA
29-04-2005, 17:39

We wtorek 3 maja w Warszawie zamknięte będą supermarkety sieci Geant, Auchan, Carrefour i Biedronka - poinformował w piątek PAP Andrzej Faliński z Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji (POHiD).

We wtorek 3 maja w Warszawie zamknięte będą supermarkety sieci Geant, Auchan, Carrefour i Biedronka - poinformował w piątek PAP Andrzej Faliński z Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji (POHiD).

"Uważamy, że to dobry sposób uhonorowania święta narodowego 3 maja" - powiedział Faliński. Jak poinformował, już miesiąc temu POHiD zwrócił się do sieci handlowych zrzeszonych w Organizacji o zamknięcie sklepów w tym dniu. Pozostałe sieci nie podjęły takiej decyzji i będą pracować tak jak w niedzielę.

W piątek prezydent Warszawy Lech Kaczyński zwrócił się do szefów największych sieci handlowych działających w Warszawie o zamknięcie sklepów w tym dniu. Według niego, taki gest "umożliwi uczczenie święta narodowego przez pracowników sklepów i podkreśli szacunek dla polskiej tradycji".

Jak napisał prezydent Warszawy: "Dzień 3 maja jest jednym z najważniejszych świąt narodowych w polskim kalendarzu. Jako dzień wyjątkowy i świąteczny był czczony przez Polaków już w czasie zaborów. Rocznica uchwalenia Ustawy Rządowej powinna być dniem refleksji nad polską państwowością, nad historią naszego Narodu i jego miejscem w Europie. Byłoby wspaniale, gdyby mieszkańcy Warszawy i Polski mieli szansę godnego uczczenia tego doniosłego dnia" - napisał prezydent w specjalnym apelu.

Według Falińskiego, sieci zrzeszone w POHiD są gotowe zawsze zamykać swoje sklepy w całym kraju z okazji głównych świąt narodowych i kościelnych. Taka możliwość jest rozważana od ponad pół roku. Jednak - jak zaznaczył - konieczne jest podjęcie takich decyzji na szczeblu administracji centralnej, która byłaby partnerem POHiD w tych uzgodnieniach. Tymczasem nie ma na szczeblu rządowym jednostki koordynującej sprawy handlu na szczeblu ogólnokrajowym, a każdy samorząd ma inne zdanie w tej sprawie.

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji zrzesza firmy Auchan, Albert, Biedronka, Carrefour, Champion, Elea, E-Leclerc, Geant, Globi, Hypernova, Leader Price, Lidl, Makro Cash&Carry, Media Markt, Nomi, Obi, PMB-Market, Praktiker, Real, Saturn, Savia, Schiever, Selgros i Tesco.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / POHiD: 3 maja będą zamknięte sklepy Geant, Auchan, Carrefour i Biedronka