Pojawiła się szansa na umocnienie euro

Marcin Kiepas
26-04-2010, 00:00

Posiedzenie FOMC w sprawie stóp procentowych, wstępne szacunki amerykańskiego PKB z I kwartału oraz publikowany przez Conference Board indeks zaufania konsumentów to główne wydarzenia najbliższych dni na rynku walutowym. Po tym, jak w ostatni piątek Grecja zwróciła się o pomoc do Unii Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego, temat problemów tego kraju powinien przynajmniej na pewien czas ustąpić pierwszeństwa innym wydarzeniom. Jednocześnie wydaje się mało prawdopodobne, żeby w najbliższym czasie rozpoczęła się gra pod problemy Portugalii czy też Hiszpanii. Sytuacja tych dwóch państw jest bowiem niewspółmiernie lepsza niż Grecji.

Pomoc dla Grecji powinna wyraźnie ograniczyć presję podaży na euro. W zestawieniu z piątkową obroną marcowego dołka (1,3271) przez kurs EUR/USD, pojawia się szansa na mocniejszy ruch do góry. Nie jest wykluczone, że pod koniec kwietnia lub na początku maja euro ponownie będzie testować okolice 1,37 dolara.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Kiepas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Pojawiła się szansa na umocnienie euro