Pokaz i aukcja koni arabskich w Michałowicach

  • DI
opublikowano: 08-09-2018, 17:48

Miłośnicy i właściciele koni arabskich przyjechali w weekend do Michałowic, gdzie zorganizowano III Krakowski Pokaz Koni Arabskich i aukcję koni arabskich.

Impreza odbywa się przez cały weekend na terenie Klubu Jazdy Konnej "Szary" w Michałowicach pod Krakowem.

W programie III Krakowskiego Pokazu Koni Arabskich (afiliowanego przez ECAHO w randze C-International) znalazły się zarówno pokazy i konkursy koni, jak i pokazy skoków.

W sobotę zostaną wyłonieni zwycięzcy w kilku kategoriach: klacze 4-6-letnie oraz 7-letnie i starsze, a także ogiery 4-6-letnie oraz 7-letnie i starsze.

Na koniec imprezy w niedzielę zaplanowano Paradę Czempionów Krakowskiego Pokazu Koni Arabskich, pokaz koni aukcyjnych i samą licytację.

Jak zapowiadają organizatorzy, niewątpliwą atrakcją dla wszystkich będą niedzielne pokazy klasy użytkowej typu "pleasure", w których konie arabskie zaprezentują swe wdzięki i umiejętności pod jeźdźcami. Od pierwszej edycji imprezy dużym powodzeniem cieszyły się też klasy dla źrebiąt oraz rywalizacja amatorów-prezenterów.

Według organizatorów, po dwóch poprzednich edycjach pokaz wpisał się zarówno w krajowy kalendarz imprez poświęconych koniom arabskim, jak i w krajobraz Małopolski.

Aukcja koni w Michałowicach po raz pierwszy odbyła się w 2017 r. Zorganizowały ją, podobnie jak w tym roku, osoby przez lata związane ze stadninami w Michałowie i aukcjami w Janowie Podlaskim: Horse Breeding Adviser Anna Stojanowska, Equine Consulting Jerzy Białobok i Polturf Barbara Mazur.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy