Pol - Aqua najtańsza w Łodzi Fabrycznej

EG
opublikowano: 11-04-2011, 00:00

Budowlana spółka chce za 1,25 mld zł zbudować podziemny dworzec.

Budowlana spółka chce za 1,25 mld zł zbudować podziemny dworzec.

Pol-Aqua i Dragados złożyły najtańszą ofertę w przetargu na budowę podziemnej części dworca Łódź Fabryczna. Jej wartość netto wynosi 1,25 mld zł. Umowa zostanie podpisana do czerwca. Zadaniem konsorcjum jest wykonanie dokumentacji projektowej, wyburzenie starych obiektów i zbudowanie tunelu do obsługi kolei dużych prędkości, budowa dworca i przygotowanie infrastruktury węzła komunikacyjnego.

Wstępny koszt całego projektu, którego inwestorem jest PKP, PKP Polskie Linie Kolejowe i miasto Łódź, szacowany jest na 1,9 mld zł, przy unijnym dofinansowaniu 1,2 mld zł. Zakończenie prac w 2014 r.

— To największa inwestycja w tej części Europy i jedno z największych urbanistycznych wyzwań w historii Łodzi — mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

— Po zakończeniu budowy i uporządkowaniu terenu wokół dworca znajdzie się miejsce na hotele, biura, obiekty handlowe czy mieszkania — mówi Robert Kuczyński z PLK.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu