Pol: będą w tym roku nowe odcinki autostrad

24-02-2004, 08:59

IAR: Wicepremier, minister infrastruktury Marek Pol poinformował, że w tym roku ruszy budowa kolejnych stu kilkudziesięciu kilometrów autostrad. Gość Sygnałów Dnia Programu Pierwszego Polskiego Radia zaznaczył, że ogłoszone już zostały przetagi na wykonanie tych prac, co oznacza, że z końcem roku będziemy mieli 280 kilometrów autostrad w budowie.

Marek Pol zapewnił, że w tym roku powstanie 86 kilometrów tych dróg, a opóźnienia mogą wystąpić tylko przy budowie jednego odcinka. Minister zdradził też, że jego resort pracuje nad planem, który rozwiązałby problem omijania autostrad przez ciężkie TIR-y, blokujące dotąd drogi w małych miejscowościach. Nie chciał jednak ujawnić, co to za rozwiązanie. Powiedział że musi ono zostać najpierw dostosowane do wymogów unijnych.

Hasłem Marka Pola było wybudowanie w ciagu czterech lat pięciuset kilometrów autostrad, do tej pory - co przyznał w Sejmie - powstały 123 kilometry.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Pol: będą w tym roku nowe odcinki autostrad