Polacy boją się giełdy

DI
opublikowano: 19-10-2011, 14:28

Giełda to hazard, a dobry inwestor szybko podejmuje decyzje i jest gotowy na ryzyko - to tylko niektóre zaskakujące wnioski z badania TNS Pentor.

Tylko 8 proc. Polaków nieoczekiwany prezent od losu w postaci 50 tys. zł zainwestowałoby na giełdzie. Trochę mniej to dziwi, jeśli zobaczymy, że aż 54 proc. zbadanych uznaje, że najbardziej przypomina ona hazard. Ciekawe są też odpowiedzi na pytanie dotyczące informacji, w oparciu o które podejmujemy inwestycje. Co piąty Polak wskazał na czynności nielegalne, być może nie będąc tego świadomym.

(fot.: istockphoto.com)
(fot.: istockphoto.com)
None
None

Badanie przeprowadzono przy okazji Pierwszego Ogólnopolskiego Testu Wiedzy o Inwestowaniu. W minioną niedzielę na Uniwersytecie Warszawskim wiedzę o inwestowaniu sprawdzało na żywo 300 osób, wśród nich dziennikarze, politycy, ludzie biznesu oraz wybitni sportowcy i studenci. Test wypadł bardzo dobrze. Poziom był wysoki.

Jeszcze do niedzieli na stronie test.akcjonariatobywatelski.pl każdy może wziąć w nim udział i odpowiedzieć na pytania na temat ekonomii, giełdy, matematyki i psychologii inwestowania – dokładnie takie same, jakie padały podczas niedzielnej zabawy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane