Polacy budują techgiganta

opublikowano: 17-12-2019, 22:00

Do Inelo dołącza kolejna marka. Grupa zapowiada dalsze akwizycje spółek technologicznych.

Dostawca rozwiązań informatycznych i technologicznych dla branży transportowej — Grupa Inelo — przejmuje spółkę Marcos BIS, producenta oprogramowania do zarządzania transportem. Tym samym Marcos BIS dołączy do tworzących Grupę Inelo marek: Tachoscan Control i 4Trans, specjalizujących się w tworzeniu programów do analizy i rozliczania czasu pracy kierowców i systemów lokalizacji oraz monitorowaniapojazdów. Z produktów i usług grupy korzysta ponad 10 tys. firm transportowych i 38 instytucji kontrolnych w 20 krajach Europy.

— Podjęliśmy decyzję o powiększeniu grupy. Dołączenie spółki Marcos BIS wzbogaci naszą ofertę o rozwiązania technologiczne i przyspieszy tempo wzrostu — mówi Magdalena Magnuszewska, prezes Grupy Inelo.

Marcos BIS ma 27 lat doświadczenia w tworzeniu systemów informatycznych dla spedycji, logistyki i przewoźników. Flagowym produktem spółki jest TMS Nawigator, czyli oprogramowanie do kompleksowego zarządzania procesami spedycyjno-transportowymi.

— Ścisła współpraca i wymiana know-how w ramach Grupy Inelo umożliwi mam dalszy rozwój. Jestem przekonany, że połączenie naszych doświadczeń i technologii pozwoli stworzyć ofertę unikatową na skalę europejską — mówi Jacek Mroziński, współzałożyciel Marcos BIS.

Strony nie ujawniły finansowych szczegółów, ale Magdalena Magnuszewska przyznała, że akwizycja Marcos BIS to nie koniec przejęć.

— Planujemy kontynuować strategię konsolidacji i przejęć ciekawych graczy technologicznych, wyspecjalizowanych w rozwiązaniach dla transportu — mówi prezes Grupy Inelo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane